Det har været en flot weekend for klubbens hold i Danmarksturneringen og inden sidste spilleweekend ligger alle hold helt i toppen af rækkerne 👏🏻👏🏻
  • 2. Div. herrer : Holdet tabte lørdag 12-6 i Viborg, men fik søndag rejst sig, med en flot sejr på 12-6 over Trehøje og har med 5 point blot 1 point op til Viborg på 1. pladsen, så det er stadig helt åbent, hvem der skal i oprykningsspil.
  • 3. Div. damer: Damerne er helt suveræne i 2021 og vandt lørdag 7-2 over Struer og søndag blev Silkeborg besejret 5-4. Holdet har max. point og det lugter allerede af oprykning 🏆💪🏻
  • 4. Div. herrer: Holdet tabte lørdag 7-5 i Hammel, men uddelte søndag æg til Viborg 12-0 😳. Holdet deler 1. pladsen med Silkeborg, så det ligner en puljefinale, når de 2 hold mødes i næste spillerunde.
  • 5. Div. herrer: Holdet er som damerne helt suveræne i 2021 med max. point 8 efter 4 kampe. I denne weekend blev det til 10-2 sejr over Herning og 7-5 over Lemvig. De har 4 point ned til nr. 2, så holdet ligner en puljevinder 🏆
  • Kval. herrer: Holdet (billede) vandt lørdag 9-3 over Skive, men tabte søndag 8-4 til Lemvig. Holdet topper dog stadig rækken med 6 point, så det ser meget lovende ud inden de sidste 2 kampe i august.